VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj świętujemy też uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy pamietać o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić dla niej o Boże błogosławieństwo. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową  o godz. 12.15, którą odprawi ojciec Efrem, benedyktyn z Ziemi Świętej – ks. Jarosław Stoś oraz na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy około godz. 13.45. Dzięki wielkoduszności parafian zapraszamy na wspólny obiad, występy scholi dziecięcej, oraz  zespołu Górali Czadeckich „Jodełki”. Na obiad przygotowano między innymi grochówkę, parafialne pierogi, krokiety, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, podpiwek i szeroki wachlarz ciast, a w wśród nich – drożdżowiec proboszcza. Zachęcamy do wspólnego świętowania „Na Górce”.
 2. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe i apel jasnogórski o 20.30,  a od 1 czerwca na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30. Do soboty w trakcie nabożeństw Nowenna do Ducha Świetego.
 3. 4 czerwca, w najbliższą sobotę odbędzie się Pielgrzymka – Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy od godz. 10.00 będzie czekał na cyklistów poczęstunek przy kościele, o godz. 10.30 katecheza Wielkanocna, wyjazd z Brzeźnicy, z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny o godz. 11.00.  Po przyjeździe Msza św. w kościele „na Górce”, namaszczenie olejkiem nardowym i wielkanocny żurek dla pielgrzymów. Zapraszamy gorąco do udziału w rajdzie.
 4. W Niedzielę Zesłania Ducha Świetego – w wigilię uroczystości, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne czuwanie i śpiew Akatystu – liturgii ku czci Ducha Świętego.
 5. 16 czerwca – we czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać wspólnie z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.30 w procesji eucharystycznej z Kościoła Wojskowego do naszej świątyni.
 6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 czerwca po Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W dniach od 11 do 12 czerwca odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań – zainteresowanych prosimy o kontakt z księżmi i klerykiem Michałem.
 8. 18 czerwca organizowana jest dekanalna pielgrzymka dziękczynna do Rokitna z okazji 50-lecia diecezji, zgłoszenia w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 10. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu – zwłaszcza dziękujemy za dekoracje i posprzątanie w kościele, za przygotowanie posiłku, upieczenie ciast, troskę o piękno terenu przed Domem Katechetycznym, gruntowne sprzątanie po pracach remontowych i całą logistykę organizacji odpustu.
 11. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli ś.p.: Dorota Marcinkowska i Zdzisław Luksemburg. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz