X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Najserdeczniejsze podziękowania za udział i za wielkoduszną pomoc w organizacji uroczystości odpustu parafialnego: Radzie Parafialnej, chórowi z panem dyrygentem Edwardem Bajonem, Parafialnemu Zespołowi „Caritas” z panią Barbarą Świrad, Różom Różańcowym, pani zakrystiance Marii Jóźwiak, szafarzom, ministrantom, zespołowi „Jodełki”, scholi dziecięcej, paniom i panom, przygotowującym i wydającym posiłki oraz wszystkim pomagającym.
 3. W miniony czwartek świętowaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za uczestnictwo w procesji, za przygotowanie ołtarzy, Panu Edwardowi Bajonowi i chórowi parafialnemu za troskę o oprawę muzyczną, służbie liturgicznej obu parafii, dzieciom sypiącym kwiaty, Orkiestrze Wojskowej, Straży Miejskiej, Policji, Żandarmerii wszystkim, którzy przyozdobili swoje mieszkania i służyli pomocą. Dziękujemy również za uczestnictwo i przygotowanie procesji w Starym Żaganiu i Kolonii Laski.
 4. W piątek 16 czerwca przypada 11. rocznica sakry bp. diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
 5. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Zakończenie Oktawy w czwartek wraz z poświęceniem wianków.
 6. W najbliższą sobotę 17 czerwca wystartuje VI Wielkanocny Rajd do Bożego Grobu. Od godz. 10.00 w Brzeźnicy przed domem parafialnym będą wydawane koszulki dla uczestników, będzie okazja napić się kawy i herbaty. O godz. 10.30 w kościele katecheza, a o godz. 11.00 peleton wyruszy w stronę Żagania. Przy kaplicy Bożego Grobu katecheza o Zmartwychwstaniu, namaszczenie olejkiem narodowym i wielkanocny żurek dla wszystkich uczestników oraz osób towarzyszących. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 8. Dziękujemy za udział w ubiegłotygodniowej zbiórce na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy i życzliwości.
 11. Życzymy dobrej i błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku. 
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odeszli do wieczności śp.: Zdzisław Grabowski i Jerzy Chodorowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! …

ks. Marcin Siewruk – proboszcz