XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w procesjach oktawy Bożego Ciała.
3. We wtorek Dzień Ojca, pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności.
4. We środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. W związku z końcem roku szkolnego w czasie pandemii Koronawirusa, zapraszamy dzieci, młodzież oraz wychowawców do indywidualnego udziału we Mszach św. w tygodniu, aby podziękować Bogu za mijający etap wychowania. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania. Na koniec roku szkolnego dziękujemy gronu nauczycielskiemu wraz z kierownictwem szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii, za życzliwą współpracę w trosce o wychowanie dziecii młodzieży naszego miasta.
6. Przypominamy, że w czasie wakacji, od najbliższej soboty, w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele. W tygodniu, w czasie wakacji nie będzie także półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu
7. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
8. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału we wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Istnieje możliwość udziału w biegu tradycyjnym i „wirtualnym” dla wszystkich bez względu na kondycję i wiek. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.
9. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
10. Sakrament bierzmowania dla tegorocznych absolwentów 8 klas szkoły podstawowej (grupa ks. Dariusza) planowany jest na 15 września 2020 roku. Spotkania informacyjne oraz bezpośrednie przygotowanie rozpoczniemy we wrześniu.
11. Planowana na październik parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej nie zostaje odwołana, czekamy na rozwój sytuacji i planowane zniesienie ograniczeń w podróżowaniu. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.
12. Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczniemy I etap zaplanowanego remontu systemu sanitarnego w domu katechetycznym. Planowany koszt doprowadzenia wody od ulicy Żarskiej wynosi 8 tys. złotych. W okresie jesiennym chcielibyśmy wyremontować toalety dla parafian i pielgrzymów odwiedzających kaplicę Bożego Grobu. Na wsparcie remontu każdego miesiąca będziemy prosić o składkę do puszek.
13. W minioną niedzielę na ofiarę do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze zostało zebrane 1060 zł.
14. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy. Różom Różańcowym z całego serca dziękujemy za sprzątanie kościoła.
15. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku.
16. W tym tygodniu odeszły do Pana ś.p.: Genowefa Troniak, Weronika Michajluk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz