XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Decyzją ks. bp. T. Lityńskiego – ks. Jędrzej Polak od 26 sierpnia będzie posługiwał w naszej parafii jako rezydent. Tego samego dnia powitamy nowego wikariusza ks. Marka Ogrodowiaka, który pochodzi z Kożuchowa.
 3. W miniony czwartek świętowaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za uczestnictwo w procesji, za przygotowanie ołtarzy, chórowi z p. Edwardem Bajonem za troskę o oprawę muzyczną, służbie liturgicznej obu parafii, dzieciom sypiącym kwiaty, wojskowej orkiestrze, Straży Miejskiej, Policji, wszystkim, którzy przyozdobili swoje mieszkania i służyli pomocą. Dziękujemy również za uczestnictwo i przygotowanie procesji w Starym Żaganiu i Kolonii Laski.
 4. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Zakończenie Oktawy w czwartek wraz z poświęceniem wianków.
 5. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 7. W sobotę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele.
 9. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
 10. Zakończony w środę rok szkolny jest okazją, by raz jeszcze podziękować gronu nauczycielskiemu za współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku.
 11. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
 12. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i zgrupowania, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 13. Dzisiaj (niedziela) o godz. 19.30 zapraszamy w ramach festiwalu „Przedsionek Raju” na koncert muzyki Vivaldiego w wykonaniu międzynarodowego zespołu muzyki dawnej „Green Kore”.
 14. Odpowiadając na apel biskupa Tadeusza, w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz odbudowy spalonego kościoła w Lutolu Suchym (pow. międzyrzecki).
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy.
 16. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz