XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. We środę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30. 
 4. Odwiedziny chorych z posługą Komunii św. w piątek i sobotę.
 5. W pierwszą sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 8.30 i Msza św. z medytacją, nabożeństwo maryjne o godz. 17.30, a godz. 20.30 zapraszamy na apel jasnogórski.
 6. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w  sobotę i niedzielę.
 7. Parafialny Zespół Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.
 8. Od 1 lipca na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału we wrześniowym  V Biegu do Bożego Grobu.
 9. Zakończony w piątek rok szkolny jest okazją, by jeszcze raz podziękować gronu pedagogicznemu za współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku.
 10. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamietajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 11. Dzisiaj miała odbyć się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, niestety została ona odwołana z powodu niedyspozycji wolontariuszy.
 12. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na pokrycie kosztów remontu łazienek w domu katechetycznym. Koszt inwestycji to 45 tys. zł, dotychczas zebraliśmy 14 500 zł.
 13. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy, za dbałość o rośliny wokół kościoła i plebanii. Różom Różańcowym za posprzątanie kościoła i dekorację.
 14. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego wakacyjnego tygodnia. 
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Nikodem Podlak, Stanisław Michajluk i Józefa, Lucyna Rzepa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz