XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Do środy o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Zakończony w piątek rok szkolny jest okazją, by kolejny raz podziękować gronu pedagogicznemu za współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy nauczycielom oraz uczniom dobrego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
 6. We środę Msza św. w Kolonii Laski.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.30, a o godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 8. W czasie wakacji na filiach będą odprawiane tylko Msze św. niedzielne.
 9. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna we czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne oraz Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
 10. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamietajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 11. Na parafialnej stronie Facebooka można zgłaszać się do udziału we wrześniowym IV Biegu do Bożego Grobu.
 12. Na przełomie lipca i sierpnia planujemy rozpocząć kolejny etap remontu dachu naszego kościoła, wymiany dachówki nad prezbiterium i zakrystią. Koszt inwestycji kształtuje się na poziomie 165 tys. zł. Dotacje żagańskiego burmistrza i Rady Miasta z ubiegłego i obecnego roku pozwoliły na zakup materiału i pokrycie części kosztów inwestycji. Do rozliczenia potrzebujemy jeszcze 50 tys. zł. W najbliższych miesiącach będziemy prosili parafian o pomoc w sfinansowaniu remontu. Pierwsza specjalna zbiórka – taca remontowa planowana jest na 25 lipca.
 13. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli pochodzącego z Żagania misjonarza – franciszkanina o. Roberta Jurzystę, od lat głoszącego Ewangelię w Togo. Taca w przyszłą niedzielę będzie w całości przeznaczona na misje. W duchu wielkoduszności – charyzmatu naszej parafii wesprzyjmy o. Roberta, oraz nasze siostry i braci w Togo.
 14. Dziękujemy za gesty ofiarności na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za posprzątanie kościoła i upranie chodników.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Maria Gancarz, Marianna Marczak, Jarosław Strządała i Zofia Niemirowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 16. Życzymy błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz