XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
2. Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maską ochronną.
2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. W piątek święto Tomasza Apostoła – zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła powszechnego.
4. Zakończony w piątek rok szkolny jest okazją, by kolejny raz podziękować gronu pedagogicznemu za współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy nauczycielom oraz uczniom dobrego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
5. W pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.
6. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30. Przed nabożeństwem – zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
7. Odwiedziny chorych z posługą Komunii św. w piątek od godz. 8.30 – chorzy ks. Dariusza oraz od 9:30 ks. Proboszcza. Ks. Marek odwiedzi chorych we wtorek – 30 czerwca.
8. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30, nabożeństwo maryjne o godz. 17.30.
9. Przypominamy, że w czasie wakacji, w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele.
10. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we czwartki od godz. 16.00 do 17.00.
11. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału we wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Istnieje możliwość udziału w biegu tradycyjnym i „wirtualnym”.
12. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
13. Planowana na październik parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej nie zostaje odwołana, czekamy na rozwój sytuacji i planowane zniesienie ograniczeń w podróżowaniu. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.
14. Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczniemy I etap zaplanowanego remontu systemu sanitarnego w domu katechetycznym. Planowany koszt doprowadzenia wody od ulicy Żarskiej wynosi ok. 8 tys. złotych. W okresie jesiennym chcielibyśmy wyremontować toalety dla parafian i pielgrzymów odwiedzających kaplicę Bożego Grobu. Na wsparcie remontu każdego miesiąca będziemy prosić o składkę do puszek. Pierwsza zbiórka będzie w niedzielę 5 lipca.
15. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy. Różom Różańcowym z całego serca dziękujemy za sprzątanie kościoła.
16. Życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
17. W tym tygodniu odeszedł do Pana ś.p.: Mieczysław Gaszczyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz