XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W środę święto Tomasza Apostoła – zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła powszechnego.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.
 4. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30. Przed nabożeństwem – zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 5. Odwiedziny chorych z posługą Komunii św. w piątek od godz. 10.00 – chorzy ks. proboszcza oraz w sobotę – chorzy ks. Jędrzeja. Ks. Dariusz odwiedzi chorych w sobotę – 21 lipca.
 6. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30, nabożeństwo maryjne o godz. 17.30.
 7. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. są odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w niedziele.
 8. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
 9. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
 10. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 11. W lipcu pragniemy rozpocząć prace remontowe dachu kościoła nad nawą główną. Inwestycja ta, której koszt sięga 600 tys złotych możliwa jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 360 tys. zł, Urzędu Miasta Żagań – 50 tys. zł, Urzędu Marszałkowskiego 25 tys. zł oraz Starostwa Powiatowego – 10 tys zł. Na wsparcie remontu dachu będziemy prosić raz w miesiącu o składkę do puszek.
 12. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy.
 13. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszedł do wieczności ś.p.: Jan Żelazowski Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz