XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej pochodzącego z Żagania misjonarza – franciszkanina o. Roberta Jurzystę, od lat głoszącego Ewangelię w Afryce, w Togo. Taca w całości jest przeznaczona na wsparcie misyjnej działalności o. Roberta wśród naszych sióstr i braci w Togo.
 4. W czasie wakacji na filiach będą odprawiane tylko Msze św. niedzielne.
 5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna we czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne oraz Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
 6. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamietajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 7. Na parafialnej stronie Facebooka można zgłaszać się do udziału we wrześniowym IV Biegu do Bożego Grobu.
 8. Kolejny etap remontu dachu naszego kościoła, wymiana dachówki nad prezbiterium i zakrystią planowany jest na sierpień. Koszt inwestycji to 165 tys. zł. Dotacje burmistrza Żagania oraz Rady Miasta z ubiegłego i obecnego roku pozwoliły na zakup materiału, i pokrycie części kosztów inwestycji. Do rozliczenia potrzebujemy jeszcze 50 tys. zł. W najbliższych miesiącach będziemy prosili parafian o pomoc w sfinansowaniu remontu. Pierwsza specjalna zbiórka – taca remontowa planowana jest na 25 lipca.
 9. Dziękujemy za gesty ofiarności na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za posprzątanie i dekorację kościoł
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Wanda Kopa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 11. Życzymy błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz