XIV Niedziela zwykła – 05.07.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maską ochronną.
3. W sobotę Kościół powszechny czci św. Benedykta – założyciela zakonu benedykty-nów i patrona Europy. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych oraz ro-dziny krajów europejskich.
4. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. są odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w niedziele.
5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
6. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu.
7. Wyjeżdżając na letni wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestnicze-nia w niedzielnej Mszy św.
8. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła. W pierwszy piątek na Dom Sa-motnej Matki w Żaganiu zebrano 330 zł. Bardzo dziękujemy.
9. Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczniemy I etap zaplanowanego remontu systemu sanitarnego w domu katechetycznym. Planowany koszt doprowadzenia wody od ulicy Żarskiej wynosi ok. 8 tys. złotych. W okresie jesiennym chcielibyśmy wyremontować toalety dla parafian i pielgrzymów odwiedzających kaplicę Bożego Grobu. Na wspar-cie remontu każdego miesiąca będziemy prosić o składkę do puszek. Pierwsza zbiór-ka jest dzisiaj.
10. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Wiesław Sokołowski, Halina Matuszewska, Marianna Drewnowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz