XIV Niedziela zwykła – 07.07.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. W czwartek Kościół powszechny czci św. Benedykta – założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych oraz rodziny krajów europejskich.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. są odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w niedziele.
  4. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.
  5. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
  6. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
  7. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła. W pierwszy piątek zebrano na Dom Samotnej Matki 300 zł. Bardzo dziękujemy.
  8. W lipcu pragniemy rozpocząć prace remontowe dachu kościoła nad nawą główną. Inwestycja ta, której koszt sięga 600 tys złotych możliwa jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 360 tys. zł, Urzędu Miasta Żagań – 50 tys. zł, Urzędu Marszałkowskiego – 25 tys. zł, oraz Starostwa Powiatowego – 10 tys. zł. Na wsparcie remontu dachu będziemy prosić raz w miesiącu o składkę do puszek.
  9. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających w tych dniach z urlopu.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz