XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Do 12 sierpnia zachęcamy do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę – o godz. 20.30 modlimy się w naszym kościele Apelem Jasnogórskim, zapraszamy serdecznie.
 3. W przyszłą niedzielę –  w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Marii Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 4. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 5. 16 sierpnia – patronalne święto św. Rocha. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość zostanie poprzedzona rozpoczynającą się dzisiaj nowenną.
 6. Pod koniec sierpnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 7. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym V Biegu do Bożego Grobu.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele, co wiąże się z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość.
 10. Serdecznie dziękujemy za udział w ubiegłotygodniowej zbiórce do puszek na spłatę należności za remont łazienek w domu katechetycznym.
 11. Dziękujemy za ofiary i każdy gest pomocy w pracach remontowych i pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, Różom Różańcowym wyrazy wdzięczności za dbałość o czystość naszej świątyni.
 12. Życzymy wszystkim dobrej  Niedzieli.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana: ś.p.: Krystyna Czyżewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz