XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Do 12 sierpnia zapraszamy codziennie o godz. 20.30 do udziału w modlitwie Apelem Jasnogórskim.
 4. 14 sierpnia, w sobotę, w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 16.00. Po Eucharystii poczęstunek i spotkanie przed kościołem.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół – wyraz wdzięczności za Boże dary natury. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 6. 16 sierpnia zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej, oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość zostanie poprzedzona dzisiaj rozpoczynającą się nowenną.
 7. 16 sierpnia wraz ze św. Rochem patronem pielgrzymów będziemy gościli uczestników międzynarodowej – ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej. Ok. 30 pątników będzie w drodze do szkockiego Glasgow. Prosimy parafian w duchu charyzmatu gościnności o przyjęcie pielgrzymów na nocleg, zgłoszenia w zakrystii.
 8. Na parafialnej stronie Facebooka można zgłaszać się do udziału we wrześniowym IV Biegu do Bożego Grobu. 
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 10. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej parafii, gesty pomocy, dbałość o porządek wokół kościoła, na cmentarzu i przy plebanii. Różom Różańcowym za posprzątanie kościoła.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp.: Mariola Korzeniewska, Leokadia Nizio, Stanisław Koszal, Piotr Szlendak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 12. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku wszystkim korzystającym z wakacji i urlopu.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz