XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Do 12 sierpnia pielgrzymujemy duchowo na Jasną Górę. O 20.30 zapraszamy duchowych pątników na modlitwę w naszym kościele zakończoną Apelem Jasnogórskim. 12 sierpnia pielgrzymi będą w Częstochowie modlić się na zakończenie diecezjalnego pielgrzymowania. Dzisiaj, ze względu na koncert zapraszamy wyjątkowo na apel na godz. 20.00.
 4. W piątek – w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 5. W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Wczasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 6. W niedzielę, 16 sierpnia zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po każdej Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej, a po Sumie o 12.15 poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona jest nowenną, rozpoczętą  8 sierpnia.
 7. 16 sierpnia – dzień imienin bp Seniora Stefana Regmunta. Prośmy dla niego o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia.
 8. Dzisiaj w ramach koncertów międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 20.30 prezentacja wideo koncertu z muzyką religijną. Wystąpi zespół „La Morra” prezentując koncert „Verba et modulamina. Petrus Wilhelmi de Grundecz i jego Europa.” Następny koncert w sobotę 22 sierpnia.
 9. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4444 m i przebiega ulicami naszej parafii. W tzw. „Biegu Wirtualnym” może brać udział każdy, kto po zgłoszeniu przebiegnie, albo przejdzie wyznaczoną trasę, i zrobi sobie zdjęcie przy Kaplicy Grobu Pańskiego. Poszukujemy sponsorów, mających możliwość finansowego wsparcia organizacji biegu.
 10. Prace związane z wykopem i doprowadzeniem wody do domu katechetycznego zostaną przeprowadzone w bieżącym tygodniu. W minioną niedzielę do puszek zebraliśmy 2845 zł. Dziękujemy, Bóg zapłać.
 11. Podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych w przeprowadzenie festynu na Skwerze Sybiraków. Ks. Dariuszowi i młodzieży za program artystyczny oraz paniom za upieczenie wybornych ciast i poczęstunek przy kawie i herbacie.
 12. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, podlewanie kwiatów, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.
 13. W pierwszy piątek w zbiórce do puszki na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 176 zł.
 14. Życzymy wszystkim dobrej i pięknej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: ś.p. Krzysztof Lipiński:. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz