XIX Niedziela zwykła – 11.08.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W środę – w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 3. W czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Wczasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 4. W piątek o godz. 18.00 – patronalne święto św. Rocha. Po Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdane tradycyjnych chlebków św. Rocha. Do uroczystości przygotowujemy się nowenną po każdej Mszy św. wieczornej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są obrazki św. Rocha.
 5. W piątek też – dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta. Prośmy dla niego o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia.
 6. 23 sierpnia po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym- spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników pielgrzymki do Wilna.
 7. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze
 9. Trwają prace przy remoncie dachu kościoła, co wiąże się z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość.
 10. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.
 11. Życzymy wszystkim dobrej i pięknej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p.: Jadwiga Kaźmierczuk, Mariusz Szmulewicz, Teodor Świątek, Zofia Malinowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz