XIX Niedziela zwykła – 13.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. Dzisiaj w kościele w Kolonii Laski uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Marii Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
  3. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30, oraz w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
  4. We środę 16 sierpnia – patronalne święto św. Rocha. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdanie chlebków św. Rocha.
  5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszy św. na sfinansowanie remontu w domu katechetycznym.
  7. Dziękujemy za każdy gest pomocy, wsparcie w pracach remontowych i pielęgnacyjnych wokół kościoła – obsypanie, i wzmocnienie kostki granitowej. Dziękujemy za dbałość o czystość naszego kościoła.
  8. Życzymy wszystkim dobrej i błogosławionwej Niedzieli.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p.: Maria Gottschling, Henryk Kurzej, Zygmunt Jurkowski i Henryka Fabisiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz