XVI Niedziela zwykła – 17.07.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. W piątek, 22 lipca – obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, która niosąc balasam do grobu była pierwszym świadkiem zmartwychwstania Chrystusa i otrzymała tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 – przy figurze św. Marii Magdaleny w kaplicy bocznej – otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym.
  3. W poniedziałek, 25 lipca – święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której odbędzie się specjalna modlitwa oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.
  4. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym V Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego, oraz małe dzieci, które będą rywalizowały w biegu najmłodszych.
  5. Z ogromną radością zapraszamy na oczekiwaną od dwóch lat parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Od 8 do 16 listopada bieżącego roku odwiedzimy najważniejsze miejsca zawiązane z życiem Jezusa. Szczegółowy plan i koszt pielgrzymki do wglądu w zakrystii. Gorąco zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy, dbanie o roślinność wokół kościoła, cmentarza i plebanii oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
  7. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z wakacji i urlopu. 

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz