XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
  3. We czwartek – obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, niosącej balasam do grobu, pierwszego świadka zmartwychwstania Chrystusa, której przypada tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 – przy figurze św. Marii Magdaleny w kaplicy bocznej – otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym.
  4. Wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek, pamietajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
  5. Na parafialnej stronie Facebooka można zgłaszać się do udziału we wrześniowym IV Biegu do Bożego Grobu.
  6. Kolejny etap remontu dachu naszego kościoła, wymiana dachówki nad prezbiterium i zakrystią planowany jest na sierpień. Koszt inwestycji to 165 tys. zł. Dotacje burmistrza Żagania oraz Rady Miasta z ubiegłego i obecnego roku pozwoliły na zakup materiału, i pokrycie części kosztów inwestycji. Do rozliczenia potrzebujemy jeszcze 50 tys. zł. W najbliższych miesiącach będziemy prosili parafian o pomoc w sfinansowaniu remontu. Pierwsza specjalna zbiórka – taca remontowa planowana jest na przyszłą niedzielę 25 lipca.
  7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 i 18.00 odbędzie się specjalna modlitwa oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. Marii Konopnickiej. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP, w geście solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, ofiary złożone podczas poświęcenia zostaną przekazane dla powodzian.
  8. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej parafii, wszelkie gesty pomocy, dbałość o porządek wokół kościoła, na cmentarzu i przy plebanii. Różom Różańcowym za posprzątanie i dekorację świątyni.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp.: Edwin Wojewódzki i Aurelia Anioł. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
  10. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku wszystkim korzystającym z wakacji i urlopu.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz