XVI Niedziela zwykła – 19.07.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami pod dom katechetyczny do wspólnej zabawy oraz na słodki poczęstunek.
 3. We środę – obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, niosącej balasam do grobu, pierwszego świadka zmartwychwstania Chrystusa, której przypada tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 – przy figurze św. Marii Magdaleny w kaplicy bocznej – otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym.
 4. W sobotę – święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której odbędzie się specjalna modlitwa oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.
 5. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odwołana z powodu pandemii Koronawirusa odbędzie się w innej formule, ponieważ nie chcemy całkowicie zrezygnować z rekolekcji w drodze. Od 1 do 12 sierpnia o godz. 20.30 zapraszamy duchowych pątników do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele, zakończonej Apelem Jasnogórskim. 8 sierpnia, w sobotę powędrujmy do Cudownej Kapliczki w Marszowie, a 12 sierpnia planowany jest wyjazd na Jasną Górę, na zakończenie tegorocznego diecezjalnego pielgrzymowania.
 6. W niedzielę 2 sierpnia Żagański Pałac Kultury organizuje przy Skwerze Sybiraków „Kulturalny Tabor”. Wolontariusze naszej parafii będą również zaangażowani podczas festynu, prezentując program artystyczny i zapraszając na ciasto, kawę lub herbatę.
 7. 9 sierpnia, w niedzielę i 22 sierpnia, w sobotę w ramach koncertów międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Raju” odbędą się w naszym kościele o godz. 20.30 prezentacje wideo koncertów z muzyką religijną. Pierwszy z zarejestrowanych występów poświęcony jest średniowiecznej muzyce środkowoeuropejskiej, w tym muzyce powstałej na Dolnym Śląsku, a drugi ma w sobie m.in pełen dramaturgii motyw „Zaparcie się św. Piotra”.
 8. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4400 m i przebiega ulicami naszej parafii. Zachęcamy do udziału rodziny, szczególnie w biegu wirtualnym, którego szczegółowy opis znajdziemy w regulaminie biegu.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy i dbałość o porządek wokół kościoła, na cmentarzu i przy plebanii. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o czystość kościoła.
 10. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla korzystających z urlopu.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Władysław Dopta. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz