XVI Niedziela zwykła – 21.07.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W poniedziałek – obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, która niosąc balasam do grobu była pierwszym świadek zmartwychwstania Chrystusa i otrzymała tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 – przy odnalezionej figurze św. Marii Magdaleny w kaplicy bocznej – otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym.
 3. W czwartek – święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której odbędzie się specjalna modlitwa oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.
 4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi z Żagania, wraz z ks. Tomaszem Pastułą z Kożuchowa, wyruszą 30 lipca po Mszy św. o godz. 7.00 z kaplicy Grobu Pańskiego. Ulotki informacyjne wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Spotkanie informacyjne 29 lipca po Mszy św. wieczornej. Zgłoszenia na pielgrzymkę w zakrystii.
 5. 04 sierpnia – w Niedzielę – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.30 koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu międzynarodowej orkiestry muzyki dawnej Green Kore.
 6. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego.
 7. Trwają prace przy remoncie dachu kościoła, co wiąże się z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Będziemy mogli wesprzeć tę inwestycję przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy wokół kościoła, cmentarza i plebanii oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
 9. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p.: Janina Przysiewek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

 

 1. Jarosław Stoś – proboszcz