XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Tradycyjnie miesiąc sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem by był to czas odpoczynku, pogłębienia więzi z Bogiem, Ojczyzną oraz rodziną.
 4. W niedzielę 1 sierpnia – 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 5. Od 1 do 12 sierpnia zachęcamy do duchowego pielgrzymowania w wędrówce na Jasną Górę. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy duchowych pątników do udziału w modlitwie Apelem Jasnogórskim.
 6. 14 sierpnia, w sobotę, w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 16.00. Po Eucharystii poczęstunek i spotkanie przed kościołem.
 7. 16 sierpnia zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej, oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną rozpoczynającą się 8 sierpnia.
 8. 16 sierpnia wraz ze św. Rochem patronem pielgrzymów będziemy gościli uczestników międzynarodowej – ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej. Ok. 30 pątników będzie w drodze do szkockiego Glasgow. Prosimy parafian w duchu charyzmatu gościnności o przyjęcie pielgrzymów na nocleg, zgłoszenia w zakrystii.
 9. Na parafialnej stronie Facebooka można zgłaszać się do udziału we wrześniowym IV Biegu do Bożego Grobu.
 10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 i 18.00 specjalna modlitwa oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. Marii Konopnickiej. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP, w geście solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, ofiary złożone podczas poświęcenia zostaną przekazane dla powodzian.
 11. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej parafii, za środki przeznaczone na specjalną tacę remontową, wszelkie gesty pomocy, dbałość o porządek wokół kościoła, na cmentarzu i przy plebanii. Różom Różańcowym za posprzątanie kościoła.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp.: Danuta Kujstra, i Artur Matyjasik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 13. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku wszystkim korzystającym z wakacji i urlopu.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz