XVII Niedziela zwykła 26.07.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni nadal mają obowiązek zakrywanie ust i nosa maską ochronną.
 3. Po Mszy świętej o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci wraz rodzicami, dziadkami, znajomymi do zabawy przed domem katechetycznym oraz na słodki poczęstunek.
 4. Od 1 do 12 sierpnia zachęcamy do duchowego pielgrzymowania w wędrówce na Jasną Górę. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy duchowych pątników do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele, zakończonej Apelem Jasnogórskim. 8 sierpnia, w sobotę pójdziemy do Cudownej Kapliczki MB w Marszowie, a 12 sierpnia planowany jest wyjazd na Jasną Górę, na zakończenie tegorocznego diecezjalnego pielgrzymowania.
 5. Tradycyjnie miesiąc sierpień to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem, by mimo panującej pandemii Koronawirusa, był to czas odpoczynku, pogłębienia więzi z Bogiem, Ojczyzną oraz rodziną.
 6. W sobotę, 1 sierpnia – 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bojownikach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, zapraszamy o godz. 8.30 na modlitwę różańcową, a o 17.30 na nabożeństwo.
 8. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia – Żagański Pałac Kultury organizuje przy Skwerze Sybiraków „Kulturalny Tabor”. Wolontariusze naszej parafii, zaangażowani podczas festynu, zaprezentują program artystyczny i zaproszą parafian oraz mieszkańców na ciasto, kawę lub herbatę.
 9. 14 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 17.00. Po Eucharystii poczęstunek i spotkanie przed kościołem.
 10. 9 sierpnia – w niedzielę i 22 sierpnia – w sobotę, w ramach koncertów międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Raju” odbędą się w naszym kościele o godz. 20.30 prezentacje wideo koncertów z muzyką religijną. Pierwszy z zarejestrowanych występów poświęcony będzie średniowiecznej muzyce środkowoeuropejskiej, w tym muzyce powstałej na Dolnym Śląsku, a drugi interpretuje motyw „Zaparcia się św. Piotra”.
 11. W niedzielę, 16 sierpnia zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po każdej Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej, a po Sumie o 12.15 poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, którą rozpoczniemy 8 sierpnia.
 12. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4444 m i przebiega ulicami naszej parafii. Zachęcamy do udziału w biegu klasycznym i w biegu wirtualnym, którego szczegółowy opis znajdziemy w regulaminie biegu.
 13. W przyszłą niedzielę II zbiórka do puszek na doprowadzenie wody do Domu Katechetycznego i remont węzła sanitarnego.
 14. Dziękujemy za każdy gest troski o naszą wspólnotę, a Różom Różańcowym podziękowania za troskę o czystość kościoła.
 15. Życzymy Parafianom i Gościom błogosławionej Niedzieli, a dla korzystających z urlopu udanego wypoczynku.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz