XVII Niedziela zwykła – 28.07.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi z Żagania, wraz z ks. Tomaszem Pastułą z Kożuchowa, wyruszą we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 z kaplicy Grobu Pańskiego. Ulotki informacyjne wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Spotkanie informacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zgłoszenia na pielgrzymkę w zakrystii.
 3. Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – przez odmówienie każdego dnia jednej dziesiątki różańca św. w intencji pielgrzymów. Modlitwa pielgrzyma wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
 4. Miesiąc sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem, by był to czas odpoczynku, ale również pogłębienia więzi z Bogiem, z Ojczyzną oraz z rodziną.
 5. W czwartek – 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 6. W tym tygodniu przypadają – pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30. W piątek pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć – Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (ks. proboszcz).
 8. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30.
 9. W Niedzielę – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.30 koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu międzynarodowej orkiestry muzyki dawnej Green Kore.
 10. W piątek 9 sierpnia – w ramach cyklu koncertów „Muzyka w Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 21.00 koncert muzyki barokowej w wykonaniu francuskiego zespołu „Les Timbres”.
 11. 14 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 12. 16 sierpnia w piątek o godz. 18.00 zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdane tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, którą rozpoczniemy 7 sierpnia.
 13. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego.
 14. Trwają prace przy remoncie dachu kościoła, co wiąże się z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Będziemy mogli wesprzeć tę inwestycję przez dzisiejszą ofiarę do puszek.
 15. Dziękujemy za każdy gest troski o naszą wspólnotę, a Różom Różańcowym za posprzątanie świątyni.
 16. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom błogosławionego tygodnia.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Andrzej Sikora, Robert Borowski, Marianna Maliszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz