XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą  niedzielną Eucharystię.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej pochodzącego z Żagania misjonarza – franciszkanina o. Roberta Jurzystę, od lat głoszącego Ewangelię w Afryce, w Togo. Taca w całości jest przeznaczona na wsparcie misyjnej działalności o. Roberta wśród naszych sióstr i braci w Togo. Zapewniamy również o modlitwie w intencji o. Roberta.
 3. Sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy aby był to czas odpoczynku, jednocześnie pogłębienia więzi z Bogiem, rodziną i Ojczyzną.
 4. We wtorek – 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
 5. Od 1 do 12 sierpnia, w trakcie diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – pamiętając o ks. Marku i naszych pielgrzymach z parafii – zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – w tych dniach o godz. 20.30 będziemy modlili się Apelem Jasnogórskim w naszym kościele, zapraszamy serdecznie.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa o godz. 17.30. W pierwszą sobotę, modlitwa różańcowa o godz. 8.30 i nabożeństwo o godz. 17.30.
 7. W niedzielę – 13 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 8. 15 sierpnia, we wtorek — Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. – wraz z poświęceniem kwiatów i ziół – jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele”, z sumą o godz. 12.30, oraz w Sanktuarium Rokitniańskim. Taca z tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 9. 16 sierpnia, we środę – patronalne święto św. Rocha. Po Msza św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, rozpoczynającą się 7 sierpnia.
 10. W ubiegłą niedzielę w zbiórce na remont salek w domu katechetycznym zebraliśmy 2984 zł, Bóg zapłać za przekazane środki.
 11. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o naszą świątynię.
 12. Życzymy naszym Parafianom oraz Gościom dobrej i błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz