XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni nadal mają obowiązek zakrywanie ust i nosa maską ochronną.
 3. Od 1 do 12 sierpnia zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Codziennie o godz. 20.30 zapraszamy duchowych pątników do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele, zakończonej Apelem Jasnogórskim. 8 sierpnia, w sobotę organizatorzy Głogowskiej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają do wspólnej wędrówki z Głogowa do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu, dlatego przyjmując propozycję, dostosujemy nasze dotychczasowe plany. Chętnych do pielgrzymowania prosimy zgłaszać się w zakrystii, lub bezpośrednio u ks. Marka. 12 sierpnia planowany jest wyjazd na Jasną Górę, na zakończenie tegorocznego diecezjalnego pielgrzymowania, zapisy i informacje również u ks. Marka.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca, zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa. W piątek przed Mszą św. zbiórka na Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 5. Odwiedziny chorych w piątek.
 6. Żagański Pałac Kultury organizuje przy Skwerze Sybiraków „Kulturalny Tabor”. Wolontariusze naszej parafii, zaangażowani podczas festynu, zapraszają parafian na program artystyczny oraz na ciasto, kawę lub herbatę.
 7. We czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
 8. 14 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 17.00. Po Eucharystii poczęstunek i spotkanie przed kościołem.
 9. W przyszłą niedzielę oraz w sobotę – 22 sierpnia, w ramach koncertów międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Raju” odbędą się w naszym kościele o godz. 20.30 prezentacje wideo koncertów z muzyką religijną. W najbliższą niedzielę zespół „La Morra” zaprezentuje koncert Verba et modulamina. Petrus Wilhelmi de Grundecz i jego Europa.”
 10. W niedzielę, 16 sierpnia zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Po każdej Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej, a po Sumie o 12.15 poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, którą rozpoczniemy 8 sierpnia.
 11. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4444 m i przebiega ulicami naszej parafii. W tzw. „Biegu Wirtualnym” może brać udział każdy, kto po zgłoszeniu przebiegnie, albo przejdzie wyznaczoną trasę, i zrobi sobie zdjęcie przy Kaplicy Grobu Pańskiego. Poszukujemy sponsorów, mających możliwość finansowego wsparcia organizację biegu.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na prace ziemne związane z doprowadzeniem wody do Domu Katechetycznego i remont węzła sanitarnego.
 13. Dziękujemy za każdy gest troski o naszą wspólnotę, a Różom Różańcowym podziękowania za troskę o czystość kościoła.
 14. Życzymy Parafianom i Gościom błogosławionej Niedzieli, a dla korzystających z urlopu udanego wypoczynku.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy ś.p. Rafała Trzuskawskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz