XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.30 koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu międzynarodowej orkiestry muzyki dawnej Green Kore.
 3. We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, znanej jako Edyta Stein. Tego dnia w ramach festiwalu „Muzyka w Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 21.00 koncert muzyki barokowej w wykonaniu francuskiego zespołu „Les Timbres”
 5. 14 sierpnia – środę – w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 16.30. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 6. 15 sierpnia w czwartek — Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. – wraz z poświęceniem kwiatów i ziół – jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30 oraz w Sanktuarium Rokitniańskim. Taca z tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 7. 16 sierpnia w piątek o godz. 18.00 – patronalne święto św. Rocha. Po Mszy św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i  rozdane tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, którą rozpoczniemy 7 sierpnia.
 8. 23 sierpnia, po mszy świętej wieczornej zapraszamy osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Wilna na spotkanie popielgrzymkowe do domu katechetycznego.
 9. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
 10. W piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 200 zł.
 11. Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 12. Trwają prace przy remoncie dachu kościoła, co wiąże się z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy w ostatnią Niedzielę – zebraliśmy ponad 5 000 zł.
 13. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.
 14. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom dobrej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy ś.p.: Czesławę Szymańską, Marka Maciejczyka, Kazimierę Michalak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz