XVIII Niedziela zwykła – 06.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. Do 11 sierpnia zachęcamy do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę – o godz. 20.30 modlimy się w naszym kościele Apelem Jasnogórskim, zapraszamy serdecznie.
  3. W przyszłą niedzielę –  w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Marii Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
  4. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
  5. 16 sierpnia – patronalne święto św. Rocha. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość zostanie poprzedzona rozpoczynającą się jutro nowenną.
  6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  7. Dziękujemy za ofiary i każdy gest pomocy w pracach remontowych i pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza, w domu katechetycznym i plebanii, wyrazy wdzięczności za dbałość o czystość i dekorację naszej świątyni.
  8. Życzymy wszystkim dobrej  Niedzieli.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p.: Wiesław Klimas, Katarzyna Biesiada, Elżbieta Stachura i Beata Kraus. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz