XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Miesiąc sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem, by był to czas odpoczynku, ale również pogłębienia więzi z Bogiem, Ojczyzną i rodziną.
 3. W poniedziałek – 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
 4. Od 1 do 12 sierpnia, w trakcie diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – w tych dniach o godz. 20.30 będziemy modlili się Apelem Jasnogórskim w naszym kościele, zapraszamy serdecznie. 
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa o godz. 17.30. W pierwszą sobotę, modlitwa różańcowa o godz. 8.30.
 6. 14 sierpnia – w niedzielę –  w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 7. 15 sierpnia, w poniedziałek — Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. – wraz z poświęceniem kwiatów i ziół – jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele”, z sumą o godz. 12.30, oraz w Sanktuarium Rokitniańskim. Taca z tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.
 8. 16 sierpnia, we wtorek – patronalne święto św. Rocha. Po Msza św. modlitwa do św. Rocha przy jego wizerunku w kaplicy bocznej oraz poświęcenie i rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, rozpoczynającą się 7 sierpnia.
 9. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym V Biegu do Bożego Grobu.
 10. Pod koniec sierpnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 11. Dzisiaj w zbiórce do puszek prosimy o wsparcie spłaty należności za remont łazienek w domu katechetycznym.
 12. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.
 13. Życzymy naszym Parafianom oraz Gościom dobrej i błogosławionej Niedzieli.  
 14. W tym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy ś.p.: Urszulę Sinkowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz