XX Niedziela zwykła – 18.08.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym – spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników pielgrzymki do Wilna.
 3. W sobotę obchodzimy święto Bartłomieja Apostoła.
 4. Od 26 sierpnia posługę jako wikariusz w naszej wspólnocie podejmie ks. Marek Ogrodowiak z Kożuchowa. Jednocześnie informujemy, że ks. Jędrzej Polak ze względu na stan zdrowia pozostanie w naszej parafii jako rezydent i będzie posługiwał duszpastersko w innym zakresie.
 5. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza pierwszoklasistów – zapraszamy 1 września w Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy – na znak opieki Bożej – tornistry. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski w tę samą Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie do tradycji Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 powrócimy od 8 września.
 6. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 4 do 11 września w godz. między 18.00 i 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.
 7. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego.
 8. Trwają prace przy remoncie dachu kościoła – dlatego na czas remontu prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Jeśli ktoś może – będziemy mogli wesprzeć tę inwestycję w przyszłą Niedzielę przez ofiarę do puszek.
 9. Dziękujemy za każdy gest pomocy, a Różom Różańcowym dziękujemy za dbałość o czystość naszej świątyni.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do Pana: ś.p.: Mirosława Mach, Stanisława Markiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 1. Jarosław Stoś – proboszcz