XXI Niedziela zwykła – 23.08.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
  3. W przyszłą niedzielę – 30 sierpnia zapraszamy dzieci po Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnej zabawy – „Na zakończenie wakacji” przed Domem Katechetycznym.
  4. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym III Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4444 m i przebiega ulicami naszej parafii. W tzw. „Biegu Wirtualnym” może brać udział każdy, kto po zgłoszeniu przebiegnie, przejdzie, albo przejdzie na rowerze wyznaczoną trasę i zrobi sobie zdjęcie przy Kaplicy Grobu Pańskiego. Lista zgłoszeń jest otwarta do 6 września.
  5. Z podaniem tej informacji czekaliśmy do ostatniej chwili. Z przykrością musimy odwołać planowaną na październik parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Sytuacja epidemiologiczna nie daje szans w najbliższych miesiącach na odwiedzenie Izraela.
  6. Zakończył się pierwszy etap prac związanych z wykopem i doprowadzeniem wody do domu katechetycznego. Przed nami kolejne zadanie, dostosowanie sanitariatów do ruchu pielgrzymkowego oraz do dyspozycji parafian.
  7. Dziękujemy za każdy gest pomocy na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za dbałość o piękno i czystość naszej świątyni.
  8. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i miłego ostatniego tygodnia wakacji.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ś.p.: Zofia Aleszczyk, Barbara Borysionek, Józefa Rospond i Henryk Stasiczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz