XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Od jutra posługę jako wikariusz w naszej wspólnocie podejmie ks. Marek Ogrodowiak z Kożuchowa. Jednocześnie informujemy, że ks. Jędrzej Polak ze względu na stan zdrowia pozostanie w naszej parafii jako rezydent i będzie posługiwał duszpastersko w innym zakresie.
 3. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza pierwszoklasistów – zapraszamy w Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy tornistry. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski w tę samą Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie do tradycji Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 powrócimy od 8 września.
 4. Zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2 września – w poniedziałek – o godz. 8:00 do kościoła parafialnego oraz w Kolonii Laski o godz.9:00 . Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 2 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
 5. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 4 do 11 września w godz. między 18.00 i 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.
 6. Od poniedziałku – 2 września – wracamy do zwykłego porządku liturgicznego. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. (Poniedziałkowa adoracja – w ciszy z litanią do św. Rocha w intencji chorych. We wtorek – lektura Ewangelii św. Marka zakończona litanią do św. Marii Magdaleny. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek – Litania do Krwi Chrystusa w intencji powołań zakonnych i kapłańskich. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia). W dni powszednie Msza św. w Kolonii L. w środę,  w Starym Żaganiu w czwartek o godz. 16.30.
 7. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym II Biegu do Bożego Grobu.
 8. Zapraszamy chętne małżeństwa do wspólnoty oazy rodzin. Tworzymy tzw. nowy krąg małżonków, którzy chcą pogłębić swoją wiarę – kontakt z ks. Dariuszem.
 9. Rozpoczęcie formacji oazowej dla wspólnoty młodzieżowej, dorosłych oraz Domowego Kościoła odbędzie się 6 września. Rozpoczniemy Eucharystią, po niej Adoracja dziękczynno-błagalna. Zapraszamy serdecznie nowe osoby oraz tych wszystkich, którzy pragną się z nami modlić. Rozpoczęcie formacji Oazy dzieci Bożych w sobotę 21 września w salce parafialnej.
 10. Po przerwie wakacyjnej wznawia także swoje spotkania Parafialna Grupa Teatralna. Spotkanie odbędzie się 12 września o godz. 18:40 w salce parafialnej. Zapraszamy także nowych członków.
 11. Jeśli ktoś może – to prosimy o wsparcie na remont dachu przez dzisiejszą ofiarę do puszek. Aktualnie oczekujemy na dostarczenie dachówek, które robione są specjalnie dla naszego kościoła wg XIX-wiecznego wzoru.
 12. Dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o piękno naszej świątyni.
 13. Życzymy wszystkim na początek roku szkolnego darów Ducha Świętego.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p. Anna Kulas, Alina Młot, Stanisław Przewoźnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz