XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Po dzisiejszej Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przed Domem Katechetycznym do wspólnej zabawy – „Na zakończenie wakacji”.
 4. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Z powodu uroczystej inauguracji rozłożonej na etapy, zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do udziału we Mszach św. indywidualnie w zbliżającym się tygodniu. W Kolonii Laski Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny o godz. 9.00. Natomiast w przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 będzie poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej ks. Dariusz będzie kontynuował cykl biblijnych katechez dla dorosłych o Eucharystii.
 6. Zapraszamy na Mszę św. we środę w Kolonii Laski o godz. 16.30, a we czwartek o 16.30 w Starym Żaganiu.
 7. W pierwszy czwartek nabożeństwo o godz. 17.30. Wcześniej o godzinie 17:00 Różaniec Wspólnoty Krwi Chrystusa. Spotkanie Przyjaciół Paradyża, Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz zelatorów Róż Różańcowych po Mszy św. wieczornej.
 8. W piątek odwiedziny chorych – ks. proboszcz. Nabożeństwo o godz. 17.30. i zbiórka do puszki na Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 9. W sobotę odwiedziny chorych – ks. Dariusz i ks. Marek. Pierwszosobotnia modlitwa różańcowa o godz. 8.30 i nabożeństwo maryjne o godz. 17.30. O godz. 20.30 zapraszamy na apel Jasnogórski.
 10. Sakrament I Komunii świętej ostatniej grupie dzieci zostanie udzielony 13 września o godzinie 12:15. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 5 września ogodzinie 18:45 w kościele.
 11. Kandydatów na ministrantów i ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 12.00.
 12. 11 września podczas Mszy świętej wieczornej rozpoczniemy formację we wszystkich gałęziach Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Szczegóły dotyczące spotkań możemy znaleźć w gablocie umieszczonej na dzwonnicy.
 13. 12 września zapraszamy na III Bieg do Bożego Grobu ulicami naszej parafii. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i pakiet startowy.
 14. Informujemy, że 15 wrześnie podczas Mszy św. o godz. 17.00 bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży odbędzie się 6 września po mszy świętej wieczornej.
 15. Dziękujemy za pomoc i ofiary złożone na rzecz naszej parafii, oraz za wsparcie remontu systemu sanitarnego w Domu Katechetycznym, kolejna zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p. Jacek Śnita, Zenon Nizio. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 17. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 

 1. Marcin Siewruk – proboszcz