XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. W żagańskim kościele p.w. Krzyża Świętego odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 festyn, na który serdecznie zapraszają organizatorzy, szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W wtorek święto Narodzenia NMP. Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Dusz Czyścowych.
 5. We środę 9 września rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
 6. W sobotę 12 września zapraszamy o godz. 14.44 na III Bieg do Bożego Grobu ulicami naszej parafii. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i pakiet startowy. Na zakończenie rozdanie nagród i namaszczenie olejkiem nardowym. W związku z biegiem między godz. 14.15 a 16.15 wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym – stąd prosimy o wyrozumiałość.
 7. 14 września, w poniedziałek o godz. 18.00 – Msza św. w III rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym.
 8. 15 wrześnie podczas Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00 bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 9. 18 września – w piątek – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (VIII kl.) i grupę młodszą (VII kl.). Prosimy też o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z z klas VII.
 10. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 11.00.
 11. Oaza Młodzieżowa, Oaza Dorosłych oraz Domowy Kościół swoją formację roczną rozpoczną 11 września o godzinie 18:00. Oaza Dzieci Bożych i schola dziecięca – rozpoczną spotkania w sobotę 12 września. Zapraszamy nowych członków wspólnot.
 12. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii zapraszamy w niedzielę 20 września na spotkanie w kościele po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 18.00.
 13. 25 września z Żar wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa św. Nikodema do Jerozolimy, na 44 kilometrowej trasie z Żar do Żagania. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie remontu systemu sanitarnego w Domu Katechetycznym, oraz wkład własny przy zakupie dachówki na remont dachu kościoła nad prezbiterium i zakrystią.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii; Różom Różańcowym za posprzątanie naszej świątyni. Na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy w piątek 260 zł.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jadwiga Kazimierczak , Stanisław Długosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz