XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W środę o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w Kolonii Laski, a po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
 3. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w Starym Żaganiu, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Dusz Czyścowych oraz Parafialnej Grupy Teatralnej.
 4. W piątek spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 5. Od piątku swoje spotkania wznawia także schola młodzieżowa. Spotkanie dla stałych oraz nowych osób, które chcą w ten sposób posługiwać o godzinie 17:00 w salce parafialnej.
 6. W sobotę w Święto Podwyższenia Krzyża zapraszamy o godz. 11. 30 na II Bieg do Bożego Grobu ulicami naszej parafii. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i koszulkę. Na zakończenie rozdanie nagród i wspólny posiłek. W związku z biegiem między 11.30 a 13.00 wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym – stąd prosimy o wyrozumiałość. O godz. 18.00 – Msza św. w II rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym. Tego dnia czuwanie modlitewne odbędzie się także w Sanktuarium Rokitniańskim – szczegóły w gablocie.
 7. Spotkanie Oazy Dorosłych 16 września po Mszy świętej wieczornej. Szczegółowy plan spotkań Oazy Dorosłych zamieszczony jest w gablocie na dzwonnicy. Zapraszamy także nowe osoby, poszukujące swojego miejsca formacji Kościele za równo wtej grupie, jak i w Domowym Kościele (wspólnota rodzin i małżeństw).
 8. 18 września – w środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (VIII kl.) i grupę młodszą (VII kl.). Prosimy też o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z VII kl. podst.
 9. Oaza Dzieci Bożych i schola dziecięca – rozpoczną spotkania w sobotę 21 września.
 10. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 5 października. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Zapisy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.
 11. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci, zapraszamy do środy włącznie na spotkanie indywidualne w domu parafialnym między godz. 18.00 i 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.
 12. Zapraszamy od 25 do 27 października na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku szlakiem 5 sanktuariów Małopolski – Wadowice, Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej, Kalwaria Zebrzydowska, Sanktuarium MB Leżajskiej. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 13. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Filozoficzno-Teologiczny Instytut.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii; Różom Różańcowym za posprzątanie naszej świątyni. Na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy w piątek 300 zł.
 15. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Stanisława Siergiej . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz