XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W środę o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w Kolonii Laski, a po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
 3. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w Starym Żaganiu, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Dusz Czyścowych.
 4. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w I rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym.
 5. W sobotę o godz. 11. 30 – I Bieg do Bożego Grobu ulicami naszej parafii. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i koszulkę. Na zakończenie rozdanie nagród dla zwycięzców i wspólny posiłek. W związku z biegiem między 11.30 a 13.00 wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym – stąd prosimy o wyrozumiałość.
 6. W sobotę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.
 7. 17 września – w poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 8. 18 września – we wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (3 kl. gim. i VIII kl.) i grupę młodszą (VII kl. podst.). Prosimy także o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z VII kl. podst.
 9. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 6 października. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Zapisy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.
 10. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci, zapraszamy do wtorku włącznie na spotkanie indywidualne w domu parafialnym miedzy godz. 18.00 i 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy 27-28 października na pielgrzymkę do trzech sanktuariów: Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Bożego Grobu w Miechowie i Jasnogórskiego w Częstochowie. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 12. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Filozoficzno-Teologiczny Instytut.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii; Różom Różańcowym za posprzątanie naszej świątyni. Na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy w piątek 300 zł.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Marian Olszak, Zbigniew Haczkowski, Franciszek Bogusz, Stefania Pomorska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz