XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. We czwartek o godz. 18.00 – Msza św. w VI. rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym.
 3. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii zapraszamy w przyszłą niedzielę 17 września na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 12.15.
 4. Młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.
 5. Uczniów z klasy VII pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne po Mszy.
 6. We środę chór parafialny „Magnificat” wznawia próby w domu katechetycznym, zapraszamy serdecznie na godz. 19.00.
 7. Powoli zbliża się październik.  Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są we wspólnocie Żywego Różańca, by dołączyli do Róż Różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, oraz za pomoc wielu wspaniałych i wielkodusznych osób w przygotowaniu i organizacji VI. edycji Biegu do Bożego Grobu: Urzędowi Miasta Żagań, Policji, Wojsku, Harcerzom, Strażnikom Leśnym, sponsorom  oraz wszystkim zawodnikom. Wczoraj wystartowało ponad 100 pań i panów w biegu głównym, podczas którego zwycięzca bardzo mocno wypróbował czas, będzie trudno go pobić w kolejnych biegach, i 25 dzieci w biegu dla najmłodszych. Dziękujemy również za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, oraz za dbałość o czystość naszej świątyni.
 10. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Lena Trzyna i Elżbieta Maruszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz