XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. We środę o godz. 18.00 – Msza św. w V rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym. 
 3. W sobotę 17 września zapraszamy o godz. 11.44 na V Bieg do Bożego Grobu ulicami naszej parafii. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal i pakiet startowy. Na zakończenie rozdanie nagród i namaszczenie olejkiem nardowym. Mieszkańców Żagania przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizacją biegu.
 4. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii zapraszamy w niedzielę 18 września na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 12.15.
 5. Młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę 18 września na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.
 6. Powoli zbliża się październik.  Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych. 
 7. 1 października w Rokitnie odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca, zapisy w zakrystii.
 8. Dziękujemy za udział w zbiórce na sfinansowanie remontu łazienek w domu katechetycznym. Jest duża szansa, że do końca roku uda nam się rozliczyć inwestycję.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni i dekorację kwiatową.
 11. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Władysław Kanicki i Helena Hajducka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz