XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. w IV rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym.
 4. 18 września święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski.
 5. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii zapraszamy w niedzielę 19 września na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 12.15.
 6. Młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę 19 września na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.
 7. W sobotę 25 września odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 8. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych.
 9. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 2 października. Zapisy w zakrystii.
 10. W żagańskim kościele p.w. Krzyża Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się festyn, na który serdecznie zapraszają organizatorzy z parafii p.w. św. Józefa.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, za pomoc wielu wspaniałych osób w przygotowaniu i organizacji IV Biegu do Bożego Grobu oraz wszystkim zawodnikom. Wczoraj wystartowało 136 pań i panów w biegu głównym i ponad 20 dzieci. Dziękujemy również za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 13. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz