XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 – Msza św. w III rocznicę poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzędem złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz namaszczeniem olejkiem nardowym.
 4. 15 września podczas Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00 bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 5. 18 września – w piątek – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (VIII kl.) i grupę młodszą (VII kl.). Prosimy też o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z z klas VII.
 6. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii zapraszamy w niedzielę 20 września na spotkanie w kościele po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 18.00.
 7. 25 września z Żar wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa św. Nikodema do Jerozolimy, na 44 kilometrowej trasie z Żar do Żagania. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. W sobotę 19 września odbędzie się VIII Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 9. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12:30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14:00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki o godzinie 18:00.
 10. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach. Ufamy, że w sercach niektórych z nas powstanie takie pragnienie.
 11. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 3 października. Zapisy w zakrystii.
 12. W minioną niedzielę podczas zbiórki do puszek na wsparcie remontu systemu sanitarnego w Domu Katechetycznym oraz wkład własny przy zakupie dachówki na remont dachu kościoła nad prezbiterium i zakrystią zebraliśmy 3230 zł, Bóg zapałać.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, za pomoc wielu ludzi w przygotowaniu i organizacji III Biegu do Bożego Grobu oraz za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 15. Od 27 grudnia do 1 stycznia w Łagowie Lubuskim organizowane są rekolekcje noworoczne w duchu charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Skierowane są do osób, które chcą pogłębić swoją wiarę oraz w trochę inny sposób przeżyć koniec roku kalendarzowego. Szczegółowy plan oraz zapisy w zakrystii. Więcej informacji można zasięgnąć u ks. Dariusza.
 16. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz