XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych – zapraszamy nowych chętnych do pogłębienia swojej relacji z Bogiem.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna ks. Dariusza poświęcona Eucharystii.
 4. W środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Msza św. o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa starsza (VIII kl.) i grupa młodszą (VII kl). Prosimy o obecność rodziców uczniów z VII kl.
 5. Również w środę spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Kolonii Laski – o godz. 17.00.
 6. W piątek i sobotę pod hasłem „Kromka Chleba” w sklepach Biedronka – Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności dla osób w potrzebie.
 7. W sobotę święto Mateusza Ewangelisty. Zachęcamy do przeczytania jednego rozdziału Ewangelii św. Mateusza. Tego dnia odbędzie się też VII Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 8. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 9. Po wakacjach wznawia działalność grupa warcabowa – spotkanie 25.09.’ o godz. 17.00.
 10. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach. Ufamy, że w sercach niektórych z nas powstanie takie pragnienie.
 11. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 5 października. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Zapisy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.
 12. Zapraszamy od 25 do 27 października na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku szlakiem 5 sanktuariów Małopolski – Wadowice, Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej, Kalwaria Zebrzydowska, Sanktuarium MB Leżajskiej. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 13. Jeśli ktoś może, to prosimy o wsparcie remontu dachu przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę. W tej chwili oczekujemy na zamówione dachówki, których produkcja się opóźniła.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, za pomoc wielu ludzi w przygotowaniu uroczystości Podwyższenia Krzyża, II Biegu do Bożego Grobu oraz za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 16. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: ś.p.: Julia Sobierajska, Marcin Buda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz