XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. We wtorek – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (3 kl. gim. i VIII kl.) i grupę młodszą (VII kl. podst.). Prosimy także o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z VII kl. podst.
 3. We piątek i sobotę pod hasłem „Kromka Chleba” w sklepach Biedronka – Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności dla osób w potrzebie.
 4. W piątek święto Mateusza Ewangelisty. Zachęcamy do przeczytania w domu jednego rozdziału Ewangelii św. Mateusza.
 5. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 6. W naszej parafii działa już oaza młodzieżowa, dziecięca oraz gałąź Domowego Kościoła. Pragniemy stworzyć w naszej parafii grupę Oazy Dorosłych. To propozycja dla tych, chcą bliżej poznać Chrystusa i Kościół. Spotkanie Oazy Dorosłych w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 na salkach katechetycznych. Szczegóły u ks. Dariusza.
 7. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do naszej wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach. Ufamy, że w sercach niektórych z nas powstanie takie pragnienie.
 8. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 6 października. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Zapisy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.
 9. W dniach 27-28.10.’ odbędzie się pielgrzymka do trzech sanktuariów: Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Bożego Grobu w Miechowie i Jasnogórskiego w Częstochowie. Szczegóły w zakrystii.
 10. Trwają prace nad renowacją wieży naszego kościoła. Zgodnie z badaniami konserwatorskimi – będzie ona pokryta dębowym gontem i drzewem modrzewiowym, a w ostatnim etapie pomalowana – kopuły na czerwono, latarnia na szaro oraz podstawa w kolorze piaskowym. Wieża będzie zwieńczona iglicą z chrystogramem.
 11. Planujemy wyminę systemu ogrzewania kościoła. Koszt inwestycji z zakupem nowego pieca – to 50 tys. zł. Z tej sumy na odpuście parafialnym zebraliśmy 5%. Jeśli ktoś będzie mógł, to prosimy o wsparcie tej inwestycji przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę.
 12. Dziękujemy Radzie Kościoła i wiernym ze St. Żagania za renowację i ponowne ustawienie starej odnalezionej ambony.
 13. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii, za pomoc wielu ludzi w przygotowaniu uroczystości Podwyższenia Krzyża, I Biegu do Bożego Grobu oraz za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 15. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: ś.p.: Janusz Żydek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz