XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj – Światowy Dzień Misyjny: dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne, ale przez cały tydzień prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy pochodzących z Żagania – s. Lilę Cochłę – pracującą na Haiti oraz o. Roberta Jurzystę – pracującego w Togo.
 3. We wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II – zakończenie Tygodnia Papieskiego.
 4. W poniedziałek i we wtorek odbędzie się w naszym kościele od 17.30 dzień skupienia dla Wspólnoty Róż Różańcowych oraz wszystkich modlących się różańcem – program i tematyka konferencji w gablocie parafialnej.
 5. Wyjątkowo w środę po Mszy św. o godz. 18.00 konferencja biblijna ks. Dariusza o Eucharystii.
 6. Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku wyruszy w piątek rano o godz 5.00 z parkingu przy sklepie Tesco.
 7. 25 października wspólnota Ruchu Światło-Życie w naszej parafii zaprasza do wspólnej modlitwy na Eucharystii o godzinie 18:00 oraz celebracji Słowa Bożego. Tematem rozważań stanie się osoba Niepokalanej Matki Kościoła – Maryi.
 8. W sobotę 26 listopada spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Żaganiu. Rozpoczynamy Mszą święta o godzinie 18:00.
 9. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godzinie 18:00.
 10. 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – otoczymy modlitwą naszych zmarłych. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.15. Mszę św. na cmentarzu komunalnym odprawimy po procesji, która rozpocznie się od bramy głównej cmentarza o godz. 14.00. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo wypominkowe wraz z procesją ze świecami na cmentarzu parafialnym. W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w St. Żaganiu o 10.30 zostanie tego dnia odprawiona na tamtejszym cmentarzu.
 11. Na ołtarzach bocznych są wyłożone karty wypominkowe na drugą połowę listopada. Wypominki w Kolonii Laski oraz w Starym Żaganiu będą odczytywane przed Eucharystią w środę i w czwartek.
 12. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 13. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej.
 14. Dziękujemy Różom Różańcowym za posprzątanie naszej świątyni.
 15. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p.: Jerzy Fulara, Roman Stryjak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz