XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj – Światowy Dzień Misyjny: dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne, ale przez cały tydzień prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy pochodzących z Żagania – s. Lilę Cochłę – pracującą na Haiti oraz o. Roberta Jurzystę – pracującego w Togo.
 3. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II – zakończenie Tygodnia Papieskiego.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 konferencja biblijna ks. Jędrzeja o modlitwie Ojcze nasz.
 5. Pielgrzymka do Łagiewnik, Częstochowy i Miechowa wyruszy w sobotę rano o godz 5.00 z parkingu przy sklepie Tesco.
 6. W następną Niedzielę – imieniny ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – prosimy o modlitwę w jego intencji.
 7. W Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci I Komunijnych.
 8. 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – otoczymy modlitwą naszych zmarłych. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.15. Mszę św. na cmentarzu komunalnym odprawimy po procesji, która rozpocznie się od bramy głównej cmentarza o godz. 14.00. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo wypominkowe wraz z procesją ze świecami na cmentarzu parafialnym. W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w St. Żaganiu o 10.30 zostanie tego dnia odprawiona na tamtejszym cmentarzu.
 9. Na ołtarzach bocznych są wyłożone karty wypominkowe na drugą połowę listopada. Wypominki w Kolonii Laski oraz w Starym Żaganiu będą odczytywane przed Eucharystią w środę i w czwartek.
 10. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyścu cierpiące. Należy przy tym odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 11. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej.
 12. Planujemy wyminę systemu ogrzewania kościoła. Koszt inwestycji z zakupem nowego pieca – to 50 tys. zł. Z tej sumy zebraliśmy już 20%. Jeśli ktoś może, to prosimy dzisiaj o wsparcie tej inwestycji przez ofiarę do puszek.
 13. Za tydzień zbiórka do puszek dla chrześcijan w Pakistanie w ramach programu „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 14. Dziękujemy za pomoc w nasadzeniu tui wokół kościoła oraz Różom Różańcowym w posprzątanie naszej świątyni.
 15. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Barbara Cierpiał, Benedykt Błaszczyszyn, Barbara Chudy, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz