XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. We wtorek święto Mateusza Ewangelisty. Zachęcamy do lektury Ewangelii św. Mateusza, np. jednego rozdziału.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15. w kościele spotkanie dla rodziców pragnących przygotować w naszej parafii dzieci do sakramentu I Komunii.
 5. Młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.
 6. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 7. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W piątek 24 września o godz. 21.00 spod kościoła garnizonowego wyruszy Nocna Droga Krzyżowa organizowana przez Wspólnotę Wojowników Maryi. Zakończenie ok. północy przy Kaplicy Bożego Grobu.
 9. W sobotę 25 września odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 10. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych.
 11. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 2 października. Zapisy w zakrystii.
 12. Po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 13. Trwają prace przy wymianie dachu, prosimy o szczególną ostrożność przy poruszaniu się na terenie przy kościele, przepraszamy za utrudnienia.
 14. W minionym tygodniu została usunięta awaria i w zakrystii jest dostęp do bieżącej wody. System rur wodociągowych po kilkudziesięciu latach ulega korozji, więc w najbliższym czasie konieczna będzie jego wymiana.
 15. W przyszłą niedzielę wolontariusze PZC przeprowadzą comiesięczną zbiórkę na pokrycie kosztów remontu dachu.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 17. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Edward Kolanek, Sławomir Lewandowski i Janina Szczerek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz