XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Zapraszamy serdecznie rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii na spotkanie w kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek święto Mateusza Ewangelisty. Zachęcamy do lektury Ewangelii św. Mateusza, np. jednego rozdziału.
 5. We wtorek po Mszy świętej wieczornej katecheza biblijna o Eucharystii. Zapraszamy także nowych słuchaczy, by pogłębić w sobie świadomość przeżywania liturgii oraz śpiewu kościelnego.
 6. Parafialny Zespół Caritas podczas XVIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, pomagam” organizuje 25 i 26 września (w piątek i sobotę) zbiórkę dla potrzebujących w sklepie „Biedronka” na ul. Emilii Plater. Z powodu obostrzeń epidemicznych zbiórka zostanie przeprowadzona przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Prosimy o składanie produktów w oplakatowanych koszach, przy których tym razem nie będzie wolontariuszy.
 7. W przyszłą niedzielę w Dzień Migrantów i Uchodźców zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z greckiej wyspy Lesbos poszkodowanych w wyniku pożaru obozu.
 8. W niedzielę 4 października wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. św. Brata Alberta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą kwestę i będą tradycyjnie rozprowadzać cebulki żonkili.
 9. 25 września z Żar wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa św. Nikodema do Jerozolimy, na 44 kilometrowej trasie z Żar do naszej kaplicy Grobu Pańskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 11. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki o godz. 18.00.
 12. Zbliża się miesiąc październik. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach. Ufamy, że w sercach niektórych z nas powstanie takie pragnienie.
 13. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 3 października. Zapisy w zakrystii.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Gó
 15. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach noworocznych w Łagowie Lubuskim w dniach od 27.12 – 01.01. Szczegóły oraz plan rekolekcji w zakrystii. Więcej informacji można uzyskać u ks. Dariusza.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 17. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Zębala. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz