XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W środę pierwsze po wakacjach spotkanie grupy warcabowej o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.
 3. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki o godzinie 18:00, natomiast schola młodzieżowa w piątki i niedziele o godzinie 17:00.
 4. W przyszły piątek Ruch Światło-Życie w naszej parafii zaprasza na nabożeństwo Słowa Bożego oraz adorację po Mszy świętej wieczornej. Tematem będzie osoba Jezusa Chrystusa Sługi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę 28 września zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z Żagania – na spotkanie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (kl. 8) odbędzie się w niedzielę 29 września. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18:00.
 7. 1 października w przyszły wtorek rozpoczynamy miesiąc medytacji tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w środę i w piątek o godz. 16.30. W Kolonii Laski nabożeństwa będą odprawiane w środę pół godziny przed Mszą św., w Starym Żaganiu w czwartek. W każdy wtorek modlitwę różańcową prowadzić będą kolejno Róże Różańcowe, które zapraszają nowych chętnych do swojego grona. Jednocześnie informujemy, że 21 i 22 października odbędzie się w naszym kościele dzień skupienia dla Wspólnoty Róż Różańcowych.
 8. W środę 2 pażdziernika po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej. Zapraszamy także nowych członków.
 9. 5 października, w sobotę o godzinie 7:00 z parkingu przy sklepie Tesco wyruszy pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna.
 10. Zapraszamy od 25 do 27 października na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku szlakiem 5 sanktuariów Małopolski – Wadowice, Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej, Kalwaria Zebrzydowska, Sanktuarium MB Leżajskiej. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 11. Jeśli ktoś może, to prosimy o wsparcie remontu dachu przez dzisiejszą ofiarę do puszek.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Na KUL i Instytut Filozficzno-Teologiczny w Zielonej Górze zebraliśmy 750 zł. Szczególne podziękowania składamy za sprzątanie kościoła Paniom i Panom z Żywego Różańca.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Stanisława Cichoń, Małgorzata Słodowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz