XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 4. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. We czwartek rozpoczynamy miesiąc medytacji tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w każdą środę i w piątek o godz. 16.30. W Kolonii Laski nabożeństwa będą odprawiane w środę pół godziny przed Mszą św., w Starym Żaganiu we czwartek. Każdego wtorku modlitwę różańcową prowadzić będą Róże Różańcowe, które zapraszają nowych chętnych do swojego grona.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesią Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30. Spotkanie Przyjaciół Paradyża, Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz zelatorów Róż Różańcowych we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek i sobotę odwiedziny chorych, w pierwszy piątek również zbiórka do puszki na Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 8. Pierwszosobotnia modlitwa różańcowa z medytacją o godz. 8.30. O godz. 20.30 zapraszamy na apel Jasnogórski.
 9. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za udział w XVIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak, pomagam”.
 10. Dzisiaj w Dzień Migrantów i Uchodźców zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z greckiej wyspy Lesbos poszkodowanych w wyniku pożaru obozu.
 11. W niedzielę 4 października wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. św. Brata Alberta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą kwestę i będą tradycyjnie rozprowadzać cebulki żonkili.
 12. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 13. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki o godz. 18.00.
 14. Wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych z okazji święta MB Różańcowej do Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 3 października o godz. 8.15 z parkingu przy Tesco.
 15. W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze parafianie zebrali 1103 zł i wsparli fundację pomocy chorym dzieciom kwotą 1430 zł, Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.
 17. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Bura. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz