XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię. Dzisiaj wspominamy archaniołów – Michała, Gabriela iRafała. Prośmy świętych archaniołów o opiekę nad mieszkańcami naszego miasta, którego patronem jest św. Michał Archanioł.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc medytacji tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w każdą środę i w piątek o godz. 16.30. W Kolonii Laski nabożeństwa będą odprawiane w środę pół godziny przed Mszą św., w Starym Żaganiu w czwartek. W każdy wtorek modlitwę różańcową prowadzić będą Róże Różańcowe, które zapraszają nowych chętnych do swojego grona. Jednocześnie informujemy, że 21 i 22 października odbędzie się w naszym kościele dzień skupienia dla Wspólnoty Róż Różańcowych.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna ks. Dariusza poświęcona Eucharystii.
 4. 2 października spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy stałych i nowych członków do tworzenia i przekazywania w sposób wyjątkowy Ewangelii, jako Dobrej Nowiny.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.
 7. Przypominamy, że w pierwsze piątki przez ofiarę składaną do puszek wspieramy Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 8. Naszych chorych odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w piątek (chorzy ks. Proboszcza) i  w sobotę (ks. Marek i chorzy ks. Dariusza).
 9. W sobotę 5 października wyjazdu z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie o godz. 7.00 z parkingu przed sklepem Tesco.
 10. W przyszłą niedzielą na Mszy świętej o godzinie 11:00 poświęcimy i rozdamy Różańce dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy wraz z rodzicami.
 11. Zapraszamy od 25 do 27 października na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku szlakiem 5 sanktuariów Małopolski – Wadowice, Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej, Kalwaria Zebrzydowska, Sanktuarium MB Leżajskiej. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 12. Dziękujemy z serca za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz każdy gest pomocy. Na remont dachu zebraliśmy przed tygodniem 5 tys. zł. Dziękujemy też za troskę o czystość kościoła Paniom i Panom z Żywego Różańca.
 13. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz