XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży – nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30. Zachęcamy również nowych chętnych do grona Róż Różańcowych.
 4. W przyszłą środę, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej podczas nabożeństwa różańcowego o 16:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej.
 5. W miniony piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 230 zł.
 6. W ubiegłą niedzielę, w Dzień Migrantów i Uchodźców w zbiórce do puszek na rzecz uchodźców z greckiej wyspy Lesbos poszkodowanych w wyniku pożaru obozu Moria zebraliśmy 1370 zł.
 7. Dzisiaj wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. św. Brata Alberta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” przy drzwiach kościoła przeprowadzają kwestę i rozprowadzają cebulki żonkili, aby wesprzeć działalność hospicjum.
 8. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 9. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki o godz. 18.00.
 10. 24 października – w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na projekcję filmową koncertu cyklu „Przedsionek Raju 2020 – w sieci, ale nie tylko”.
 11. Kontynuujemy zaplanowany remont systemu sanitarnego w Domu Katechetycznym, prosimy o wsparcie prac przy kolejnym etapie, zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę. Konieczna była również wymiana północnej części poszycia dachu na plebanii.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski, połączony ze zbiórką na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, a Paniom i Panom z Żywego Różańca serdeczne podziękowania za troskę o nasz kościół.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz