XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży – nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30. Zachęcamy również nowych chętnych do grona Róż Różańcowych.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja o modlitwie Ojcze nasz.
 4. W sobotę o godz. 14.30 przed Domem Katechetycznym organizujemy – jako wyraz wdzięczności – spotkanie przy grillu dla parafian, którzy na codzień pomagają przy parafii. Zapraszamy również tych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomagać naszej wspólnocie
 5. W przyszłą Niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, który wspiera wielu uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.
 6. W Niedzielę – Dzień Edukacji. Pragniemy wyrazić wdzięczności wszystkim nauczycielom mieszkającym i pracującym na terenie naszej parafii oraz zachęcić do modlitwy różańcowej w ich intencji.
 7. W ostatni piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.
 8. Od przyszłego tygodnia będzie można nabyć kalendarze na 2019 r. z sanktuariami naszej diecezji, wśród których jest żagańska kaplica Bożego Grobu.
 9. Od dzisiaj pielgrzymi, którzy zapisali się na wyjazd 27 i 28.10’ do 3 sanktuariów – Łagiewniki – Częstochowa i Miechów – mogą w zakrystii uiszczać opłatę.
 10. Do środy trwają także zapisy na wyjazd na modlitwę Akatystu w przyszła sobotę do Seminarium Duchownego w Paradyżu.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz każdy gest pomocy. Szczególne dziękujemy za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.
 12. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Barbara Gmurczyk-Grabowska, Jerzy Dwernicki, Jan Maciocha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

 1. Jarosław Stoś – proboszcz